Kapitola 1. - Nový život

6. srpna 2008 v 0:02 | manik |  Somewhere I belong
O tuhle povídku se horlivě hlásila většina zvás, tak doufám, že Vás nezklamu a vy si ji oblíbíte. =oD
Kapitola 1. - Nový život

Před měsícem:
Vysoký muž zahalený v dlouhém černém plášti a s kloboukem na hlavě, staženým do tváře trak, aby mu nebylo vidět do tváře, se mrštně vyhnul několika lidem a zahl do jedné z postraní ulic Londýna. Uprostřed staré, neudržované ulice, z jejíchž domů se sloupávala omítka a všude na zemi se válely odpadky, stálo černé auto. Sotva k němu přišel, jeho dveře se ihned otevřely a muž bez váháni nasedl.
"Jak to probíhá?" ozval chladný hlas muže, který seděl naproti němu.
"Bohužel, máme málo mužů na které se můžeme spolehnout a Potter je navíc neustále obklopen těmi nejvlivnějšími lidmi Anglie." Odvětil a nervózně sledoval jak muž zareaguje. Muž si z hlavy stáhl kápě, která mu doteď skrývala většinu obličeje, a odhalilsvoji nepřirozeně bledou, vrásčitou tvář s nepřirozeně tmavýma očima a šedivými vlasy. Muž jej strnule pozoroval a v jeho očích se zrcadlil strach, kterým muž bezpochyby zasáhnout každého, kdo jej v minulosti znal. Čekal kohokoliv, ale jeho opravdu ne, před ním seděl samotný Tom Marvolo Riddle, netušil jak se jim to povedlo, ale zbylí Smrtijedi dokázali věc, která se všem zdála naprosto nemožná, oživili Lorda Voldemorta. Zatím to byla jen jeho tělesná schránka, bez jakýchkoliv schopností, on však tušil, že co nevidět mu vrátí zpět i jeho duši a spolu s ní se na svět vrátí i nový Lord Voldemort a na světě konečně zavládne temnota!
"Už proti němu nic nedělejte!" zachroptěl a ignoroval mužův nechápavý pohled. "Jakmile získám Ministrovo místo, zbavím se ho!"
"Ano pane!" Muž se bez váhání hluboce uklonil a s vítězným úsměvem vystoupil z auta.
-----
Trvalo notnou chvíli než se přese všechnu bolest hlavy a únavu donutil otevřít oči "Pane?" ozval se nad ním příjemný ženský hlas, muž si ale, i přes jeho tichost a šetrnost, bolestně stiskl spánky a otevřel oči. Chvíli trvalo, než si přivykl oslepující záři slunce, pak se ale okolo sebe nechápavě rozhlédl; "Kde…kde to jsem?" zamumlal a pokusil se nadzvednout, ale po návalu silné bolesti to raději vzdal.
"Uklidněte se prosím, jste v nemocnici, našli vás před třemi týdny u jihovýchodního pobřeží, nejspíše jste měl nějakou nehodu." Na chvíli se odmlčela "Mohu se vás prosím zeptat na Vaše jméno? Neměl jste u sebe žádné doklady." Dodala na vysvětlenou. Muž na ni chvíli němě zíral, žena svraštila obočí a zavřela pero, který měla přichystané.
"Bydliště? Někoho z vašich blízkých? Přátele?" Muž jí ani nemusel odpovídat jeho prázdný výraz ihned vypověděl své.
Před očima mu proběhl obrázek muže jenž čítal nějaký plátek, pak jej ale bez jakéhokoliv zájmu zahodil a s úsměvem na tváři vstoupil do krbu, kde jej obalili zelené plameny a on zmizel. Snažil se vzpomenout si co bylo v oněch novinách, tušil, že se ho to týkalo, i když nevěděl v jakém smyslu. "James… jmenuju se James. Kdy mě pustíte?" Žena se usmála; "Domů by jste mohl jít vlastně ihned, nic vám není a nebylo, ani když vás našli a co se týče vaší paměti, do týdne maximálně dvou se vám vrátí."
-----
Oblečen v nenápadném černém kabátě a rukama v kapsách se prodíral rušnými ulicemi Dublinu. Zastavil se až před prosklenou vitrínou, která zrcadlila jeho portrét, překvapeně si sáhl na jizvu, kterou měl na čele, byla teplá a chvílemi dokonce i pobolívala. Netušil však co znamená, nechal se strhnout davem a s hlavou skloněnou tak, aby mu nebylo vidět do tváře se nechal dovést až ke stěně, kde zatlačil na jednu z cihel, chvíli se nic nedělo, ale pak se pod ním propadla zem, nepadal ale, nýbrž stál na čtyřech chodníkových kachlí a jel. Kachle se zastavily v úplně stejné uličce ze který sem dojel. Ihned z nich sestoupil a vmísil se do davu kouzelníků a snažil se vyhledat obchod s lékařskými potřebami. Měl nějaké peníze a doufal, že to bude stačit. Koupil si několik hojivých mastí a přepočítal si zbytek peněz, zbylo mu na jednu noc v místní krčmě. Hostinský mu, za přídavek donesl i nějaké to jídlo, do kterého se bez otálení pustil. Jakmile muž odešel, ihned přiskočil ke starému zrcadlu, které vyselo na zdi a mastí si potřel jizvu na čele, výsledek se dostavěl téměř okamžitě; jizva začala mizet. Lehl si na postel a sledoval oprýskaný strop, jednoho z nejlevnějších pokojů a přemýšlel.
Bylo zvláštní, nevědět kdo vlastně jste, jak nebo proč jste se sem dostali. Jediné co se mu vybavilo, byla smrt jeho rodičů. Vždy když se pokusil si na něco vzpomenout, zasáhl jej podivný pocit, který jako by jej nabádal k tomu, aby to nedělal. Něco uvnitř jej nutilo začít nový život, bez překážek, které mu v minulosti křížily cestu.
Vzbudil se brzy ráno, ihned si sebral svoje věci a odešel z hostince a vydal se do ulic města. Po chvíli se ale zarazil; bez peněz, bytu, úplně sám v městě, které ani nezná, nebo si to alespoň nepamatuje. Co teď ale bude dělat?
Další kapitola >>
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

K čemu chcete přidat novou kapitolu?

Cesty osudu 33.8% (26)
Harry Potter & New lease of life 19.5% (15)
Somewhere I belong 31.2% (24)
Spíš některou z těch odložených 15.6% (12)

Komentáře

1 Pegy Pegy | 6. srpna 2008 v 16:19 | Reagovat

Super začátek.

2 fox fox | E-mail | 6. srpna 2008 v 16:44 | Reagovat

super povidka

3 Bluma Bluma | 6. srpna 2008 v 19:28 | Reagovat

Je to vážně super. Doufám, že co nevidět se zde objeví pokračování. =)

4 sohox sohox | 6. srpna 2008 v 21:37 | Reagovat

Hmm začíná to slibně. Snad se do toho nezamotáš, ale to je fuk. Jen tak dál:-)

5 Noir Noir | 7. srpna 2008 v 0:57 | Reagovat

Zajímavý, každopádně si přečtu pokračování

6 Nara Nara | 7. srpna 2008 v 20:05 | Reagovat

Skvělý! Co jiného říct? Snad jen, že se moc těšim na další kapitolu!

7 Viky Viky | 15. srpna 2008 v 11:55 | Reagovat

skvělý, zatím to vypadá dobře, takže doufám, že pokráčko bude brzy

8 Katuska Katuska | 22. srpna 2008 v 15:07 | Reagovat

Je to uzasny namet:)  Kdyz jsem si precetla prolog, moje prvni myslenka byla, ze se konecne nasel originalni napad a navic jeste moc dobre napsany. To se jen tak nevidi. Jinymi slovy, uz se moc tesim na pokracovani....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.