O povídce:

26. května 2007 v 21:28 | manik |  Od nenávisti je jen krůček k lásce - nebo ne?
UPOZORNĚNÍ: Nutno upozornit na velkou nenávist mezi hlavními postavami!
Vše začíná v druhém pololetí šestého ročníku a táhne se až do konce sedmého ročníku v Bradavicích (r.1975 - 1976), čili v dobách, kdy bradavickou školu čar a kouzel navštěvovali Pobertové...

Sirius se s Jamesem ve čtvrtém ročníku vsadil, že pokud zbalí holku kterou a která ho opravdu nenávidí, bude mu celý rok dělat poskoka. Jediný, o kom je všeobecně známo, že Jamese nenávidí je Lily Evansová. Ode dne sázky ji začne zvát na rande a snaží se sázku proti Siriusovi vyhrát. Lily jeho snažení bere jako pokus o zapsání si na svůj dlouhý seznam objetí, další trofej. Nenávidí Jamese den ode dne víc a víc. Opovrhuje jím a dává mu jasně najevo, že s něčím takovým jako je on si nikdy nic začít nehodlá.
Jenže James se vzdát nehodlá a když to nejde po dobrém tak na to půjde po zlém, vždyť se přece říká, že: 'Od nenávisti je jen krůček k lásce'. Proto se k Lily začal chovat jinak, začne ji plně ignorovat, mimo hodin, kde ji chtě nechtě, vždy něčím vytočil, několikrát si tak vysloužili společný trest od učitelů.
Nakonec, když svojí hádkou ve Velké síni a později i Nebelvírské společenské místnosti připravili Nebelvír o obrovský počet bodů, Mcgonagallová je kouzlem spojí k sobě, takže budou muset všechno dělat spolu, vše trvá necelý měsíc, kdy se oba začnou, místo plánovaného usmíření ještě více nenávidět….
Jak nakonec všechno skončí? Kdo vyhraje sázku? Bude Lily Evansová Jamese Pottera nenávidět, nebo se do něj zamiluje? A co James, získá Lily a zvítězí tak nad Siriem, nebo jeho nenávist k Lily zvítězí a on sázku vzdá?
To a ještě víc se dozvíte po přečtení…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.