Pikový Král

28. května 2007 v 14:38 | manik |  Fan-fiction
(dokončená)

"Boj se, hrozně se mě boj, Voldemorte, protože tohle naposledy, kdy spatříš světlo tohoto světa!"
"Nebuď pošetilý, Pottere. Mě nemůžeš zabít, jsem nezničitelný," posmíval se Harryho sok svému soupeři.
Harry se lstivě usmál, "Brumbál měl pravdu. Necítíš to, necítil si nic.."
"Co to meleš, Pottere?"
"Byl si zaujat sám sebou, ovládnutím kouzelnického světa a vymícením všeho dobrého, že ti nedošlo, že všechny tvé Viteály jsme společně s Brumbálem zničili, přestože obětoval svůj život, nikdy jsem se nevzdal a všechny zbylé našel a teď..teď jsi jako každý druhý smrtelník!" Zařval vítězně Harry.
"Ne!" Sykl Voldemort a ustoupil o krok dozadu, přičemž hůlku měl nataženou proti Harrymu.
"A teď, teď tě zničím, skoncuji s tebou! Už nebudeš dál trýznit tento svět, nebudeš už pohromou, všichni tvé věrní už jsou mrtví, a ti, kteří podle tebe byli tvými věrnými přešli na stranu dobra a celou dobu tě klamali, zůstal si sám, sám a nemilován.. sám bez toho citu, kterým si vždycky opovrhoval. Sám, jako jsi byl na začátku.. ale já.. já ne! A teď..,"
Harry vztyčil hůlku a vpíchnul se pohledem do Voldemortových rudých očí.
"Avada Kedavra!" Křiknul poprvé v životě Harry, ne však jako jediný. Ve stejnou chvíli, kdy vyslal nepromíjející kletbu, Voldemort vyslal proti němu stejně takovou a jejich paprsky se o sebe otřely, ale oba dva trefily svůj cíl.
Harryho i Voldemortovo tělo kleslo k zemi zahaleno jedovatým zeleným světlem. Dvě těla bez života zůstala ležet na pustině mezi hroby. Byl konec. Konec všem dnům, všemu trápení. Svět byl osvobozen od nejtemnějšího a nejobávanějšího černokněžníka všech dob. Věštba byla naplněna. Vyvolený, jenž se narodil, když sedmý měsíc umíral, obětoval svůj život ve prospěch ostatních. Položil svůj život, aby ostatní mohli dál žít ten svůj. Ten, jenž měl v moci porazit Pána všeho zla, opustil ve svém osmnáctém roku tento svět. Každý z nich zemřel rukou toho druhého, neboť ani jeden nemohl žít, jestliže by druhý zůstal naživu.
"Harry! Harry!" Dvě dívky přiběhly k Harryho tělu, ale bylo pozdě.
"Je mrtvý, Ginny!" Prohlásila šokovaně s třesoucím se hlasem Hermiona.
"Néééééééééééé…"
***
Ginny otevřela oči. Už to je rok, rok, co si pořád dokola promítá tuhle vzpomínku. Rok, co ji Harry opustil. Zemřel a nechal ji tu samotnou, stejně tak, jako Ron. Oba dva obětovali svůj život pro dobro, obětovali se, aby svět mohl žít v klidu a míru. Kdyby neměla Ginny Hermionu, nevěděla by, co si počít. Ale úplně stejně to cítila i Hermiona. Ztratila stejně jako Ginny, svou životní lásku a nejlepšího přítele. S tím rozdílem, že ten nejlepší přítel nebyl její bratr.
Ginny na svém stolku v pokoji poodsunula fotografii, na které byl Ron s Harrym. Byla vyfocená několik měsíců před jejich smrtí. Oba se na ní smáli a sem tam se na ni zazubili objímajíc se za ramena.
Ukápla jí malá slza. Nemělo cenu pro ně znovu truchlit, přece jenom už to byl rok. A ona potřebovala už konečně žít.
Za ten rok se toho hodně změnilo.
Ten, o kterém si všichni mysleli, že je zrádce, se ukázal v pravém světle a zjistilo se, že byl opravdu Brumbálovým špehem a všechno dělal pro něj. Smrt Albuse Brumbála byla domluvená několik měsíců dopředu. Sám Severus Snape, Brumbálem pověřený atentátník, se protivil tomuto úkolu, ale byl svázán přísahou samotnému někdejšímu řediteli školy. Takže nyní.. Severus Snape byl národní hrdina. Princ poloviční krve, který dopomohl Harrymu, aby byl lord Voldemort zničen. Pomohl mu najít poslední Voldemortův Viteál a udělat tím lorda Voldemorta obyčejným smrtelníkem.
Tehdy toho byly plné noviny. Severus Snape získal Merlinův řád 1. třídy. Přestože tak dlouho toužil po slávě a ocenění, rozhodnul se, že na Brumbálovu památku znovu přijme své staré místo profesora Lektvarů.
Byly to strašné časy, v době největších válek byla bradavická škola uzavřena. Po Brumbálově smrti byla sice na rok ještě otevřena, ale hned na to, když začala největší bitva všech dob, byla nakonec uzavřena a Ginny tak nedostudovala svůj závěrečný ročník a neměla šanci udělat zkoušky OVCE.
Letos se Bradavice měly opět po dvou letech otevřít. Ředitelka Minerva McGonagallová a zástupce ředitelky Severus Snape zařídili, aby mohli studenti nadále získávat vědomosti o kouzlech, lektvarech, kletbách, zaklínadlech, formulích či různých tvorech...
by Blanch
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.